Sponsorzy
Sponsor generalny:
Zespół ARFIDO już od 2006 roku konstruuje i dostarcza profesjonalne rozwiązania służące automatyzacji bibliotek. Urządzenia działają z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii RFID i są owocem ścisłej współpracy inżynierów konstruktorów i programistów ARFIDO z bibliotekarzami.
Obecnie dzięki nowoczesnym technologiom tradycyjna książka stała się dostępna przez 24 godziny na dobę. Czytelnik i bibliotekarz mają do dyspozycji wiele urządzeń ARFIDO, między innymi książkomaty, stanowiska samodzielnych wypożyczeń, stanowiska bibliotekarza, wrzutnie, sortery, systemy ochrony zbiorów.
Jesteśmy doświadczonym integratorem. Nasze wdrożenia systemu RFID zintegrowanego z systemami bibliotecznymi (między innymi: Sowa, Prolib, Alma, Horizon, Aleph, Koha, MAK+), potwierdzone są referencjami.
Nasze rozwiązania funkcjonują już w ponad 250 bibliotekach w Polsce, Europie i na świecie, między innymi w Londynie, Hamburgu, Mediolanie czy Seattle w Stanach Zjednoczonych.
Sponsorzy:
Aleph Polska jest działającą od trzydziestu lat spółką zajmującą się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań informatycznych dla bibliotek w zakresie opracowania, zarządzania i udostępniania zbiorów książkowych, cyfrowych i zdigitalizowanych. Jako wyłączny dystrybutor produktów firmy Ex Libris w Polsce, w tym nowoczesnego systemu chmurowego Alma, zapewnia usługi wdrożeniowe i serwisowe dla kilkudziesięciu bibliotek uniwersyteckich i wojewódzkich. Aleph Polska aktywnie współpracuje z Biblioteką Narodową na kolejnych etapach projektu OMNIS, mającego na celu wdrożenie ogólnopolskiego systemu informatycznego oferującego jeden punkt dostępu do zbiorów polskich bibliotek. Angażuje się w życie bibliotek i bibliotekarzy poprzez udział i sponsoring spotkań oraz konferencji branżowych. Celem Aleph Polska jest nieustanne kroczenie do zapewniania najwyższej jakości usług na drodze ku cyfrowej profesjonalizacji działalności bibliotecznej.
Bonasoft S.p. z o.o skupia swoje działania na rozwijaniu oprogramowania, które łączy branżę IT ze światem edukacji, medycyny i administracji samorządowej. Specjalizuje się w długofalowych współpracach z Uczelniami Wyższymi, Bibliotekami i Urzędami administracji publicznej, dostarczając profesjonalne, a niekiedy unikatowe usługi, które wspierają ich cyfryzację. Zespół Bonasoft zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań i produktów, m.in systemów KOHA czy HAN, które wspomagają rozwój bibliotek na całym świecie. Bonasoft jest pierwszym i wyłącznym dystrybutorem systemu HAN w Polsce, który usprawnia dostęp do elektronicznych źródeł danych z dowolnego miejsca na świecie 24/7. Bonasoft zapewnia kompleksową konfigurację systemu, który pozwoli bibliotekom zadbać zarówno o bezpieczeństwo danych jak i czytelników. Dzięki HAN autentyfikacja użytkownika przebiega w sposób, dla niego niewidoczny, jednocześnie pozwalając na intuicyjne logowanie do źródeł elektronicznych. Biblioteka może kontrolować uprawnienia czytelników, zachowując pewność, że przechowywane w systemie dane są w pełni bezpieczne. HAN to także generowanie statystyk czasu pracy ze źródłami, liczby pobranych plików i ściągniętych bajtów.
Narzędzia wykorzystywane przez Bonasoft pozwalają zamieniać regularne biblioteki na w pełni cyfrowe, organizując i digitalizując ich zbiory.
Digital-Center Sp. z o.o. od ponad 25 lat rozwija swoją markę na rynku digitalizacyjnym. Współpracowaliśmy m.in. z: Archiwami Państwowymi, Instytutem Pamięci Narodowej, Bibliotekami Miejskimi, Wojewódzkimi, Uczelni Wyższych, PGNiG SA, Aquanet SA, Sądem Rejonowym dla m.st. W-wy.
Projekty realizujemy w siedzibie Klienta jak i w naszych oddziałach na terenie kraju.
Skanujemy materiały takie jak:
- dokumenty archiwalne, kadrowe, księgowe, techniczne, urzędowe,
- rysunki, projekty, mapy, atlasy, dokumenty geodezyjno-kartograficzne,
- rękopisy, starodruki, księgi, mikrofisze, mikrofilmy
- taśmy filmowe 35 mm, 16mm i 8 mm, magnetofonowe oraz video
Tworzymy także własne oprogramowanie wspierające automatyzację procesów digitalizacji; qDi. Gwarantuje ono wysoką wydajność i bezpieczeństwa procesu, wspomaga przetwarzanie i kontrolę danych. Zabezpiecza projekt przed błędami wynikającymi z przetwarzania dużych ilości różnego typu dokumentów.
Ciągle rozwijamy także nasze autorskie oprogramowanie do implementacji zeskanowanych plików, stanowiące repozytorium dla dokumentacji cyfrowej.
Dostarczamy również skanery, zarówno profesjonalne marki Zeutschel, jak i wielkoformatowe, biurowe czy przelotowe.
Zapraszamy na www.digitial-center.pl.
PWN Moc wiedzy
PWN od początku swojego istnienia jest źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy. W Grupie PWN dobrze rozumiemy wagę naszego zobowiązania i cenimy tradycję, na której wychowały się pokolenia Polaków. Jednocześnie od lat konsekwentnie się doskonalimy, ponieważ wierzymy, że dzięki ciągłemu rozwojowi i zdobywaniu nowych kompetencji lepiej odpowiadamy na potrzeby naszych Klientów.
Jesteśmy nowoczesną, otwartą na wyzwania organizacją. Naszą wizją jest, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób. W tym celu wnikliwie obserwujemy zmiany zachodzące w świecie nauki, edukacji i biznesu, a uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy w naszych przedsięwzięciach. Chcemy stale rozwijać nowe obszary działalności, tworzyć różnorodne, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i - dzięki naszym produktom oraz usługom - wspierać naszych Klientów w edukacji, pogłębianiu wiedzy oraz doskonaleniu przez całe życie.
Naszą pasją jest wiedza. Poznaj z nami jej moc.
Partner:
Firma Sages działa od 2007 r., zapewniając kompleksowe wsparcie w zakresie IT. Specjalizujemy się m.in. szkoleniach specjalistycznych dla branży IT oraz w rozwiązaniach technologicznych dla uczelni i instytucji badawczych. Tworzymy oprogramowanie, również takie dedykowane dla uczelni wyższych. Wdrażamy system Omega-PSIR stworzony przez PW nr 1 w Polsce oraz 5 na świecie wśród firm wdrażających oprogramowanie typu Current Research Information System (systemów repozytoriów cyfrowych oraz repozytoriów danych badawczych). Rozwiązania tego typu gwarantują otwartość nauki (open science), co ma bezpośredni wpływ na jej rozwój poprzez nieograniczony dostęp do wyników badań prowadzonych przez naukowców z całego świata.
W zespole sztucznej inteligencji realizujemy projekty związane z przetwarzaniem języka naturalnego, analizą obrazu i automatyzacją procesów, takie jak: chatboty, wyszukiwarki semantyczne, czy ekstrakcja informacji z nieustrukturyzowanych źródeł np. dokumentów i skanów. Stworzyliśmy, a obecnie rozwijamy, narzędzie dla osób niewidzących i niedowidzących do automatycznego odczytu dokumentów tekstowo-obrazowych WCAG AI.